19 February 2019

Nawigacja
Oszczędzanie i ochrona ubezpieczeniowa
EmeryturyCzy połączenie ochrony ubezpieczeniowej i oszczędzania to dobry pomysł? Niektórzy mówią, by nie łączyć tych dwóch rzeczy. Zobaczmy więc jak to wygląda w praktyce. Przyjmijmy osobę w wieku 35 lat, która z jednej strony chce oszczędzać środki na czas jak już nie będzie pracować zawodowo. Z drugiej strony ma ma rodzinę - jest w związku małżeńskim, ma dzieci i chce je chronić. Gdyby naszej przykładowej osobie coś się stało, żeby jej rodzina nie została nagle bez środków do życia.

Nie łącz oszczędzania z ubezpieczeniem?

Kierując się radami znajomych nasz ubezpieczony rozdziela ubezpieczenie i oszczędzanie. Przyjmijmy, że może przeznaczyć na ubezpieczenie i oszczędzanie 200 zł miesięcznie. Wybiera najtańsze ubezpieczenie na życie, żeby jak najwięcej środków zostało na oszczędzanie. Najtańszym ubezpieczeniem na życie jest ubezpieczenie terminowe. Ubezpieczamy się na 30 lat na kwotę 75.000 zł. Składka za takie ubezpieczenie dla 35-latka wynosi 47,40 zł miesięcznie. Pozostałą kwotę - 152,60 zł - odkładamy na konto oszczędnościowe lub lokatę. Obecnie oprocentowanie kont i lokat mieści się w granicach 2-3%. Przyjmijmy konto oprocentowane 3% w skali roku. Tak jak ubezpieczenie, środki przeznaczone na oszczędzanie indeksujemy (zwiększamy) co roku o 3%. Po 30 latach odłożymy w banku 121.634,97 zł.

Ubezpieczenie i oszczędzanie w jednym

A co się stanie gdy 200 zł przeznaczymy na ubezpieczenie kapitałowe (na życie i dożycie)? Czyli takie ubezpieczenie, gdzie na koniec ubezpieczenia wypłacamy sumę ubezpieczenia. Tutaj po 30 latach nasz ubezpieczony wypłaci 181.053,00 zł. A więc z 200 zł przeznaczonych na zabezpieczenie i oszczędzanie wyciągniemy aż o 60 tys. więcej.

Ubezpieczenie kapitałowe jest więc najlepszym rozwiązaniem dla osób, które jednocześnie potrzebują ochrony ubezpieczeniowej i chcą oszczędzać długoterminowo.

Więcej o ubezpieczeniu kapitałowym.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ubezpieczenia
333,835 unikalne wizyty