19 February 2019

Nawigacja
Co warto wiedzieć o koncie obrotowym?
Co warto wiedzieć o koncie obrotowym?Pojęcie kredytu obrotowego jest doskonale znane firmom korzystającym z oferty kredytowej banków. Kredyt tego rodzaju pozwala przede wszystkim na regulowanie bieżących zobowiązań finansowych przedsiębiorstwa. Na czym jednak polega konto obrotowe, które część banków oferuje swoim klientom?

Pojęcie konta obrotowego

Konto obrotowe (http://www.ideabank.pl/dzialalnosc-gospodarcza-konta) jest to rachunek adresowany do młodych przedsiębiorców, którzy rozpoczynają prowadzenie własnej działalności gospodarczej i potrzebują wsparcia finansowego ze strony instytucji zewnętrznej.
 
Nowo otwarte firmy mają często problemy z tym, aby uzyskać kredyt z banku. Banki na ogół wymagają od klientów firmowych co najmniej kilkumiesięcznego stażu rynkowego, aby firma miała możliwość uzyskania kredytu. Natomiast w przypadku kont obrotowych wymóg ten jest likwidowany. Konto obrotowe jest produktem skierowany do przedsiębiorców rozpoczynających działalność rynkową, które zmagają się z niedoborem kapitału. Tego rodzaju rachunek wyposażony jest w debet, z którego firma może korzystać w dowolny sposób. Najprościej rzecz ujmując – konto obrotowe jest połączeniem konta firmowego z debetem kredytowym.

Wykorzystanie konta obrotowego w praktyce

Konto obrotowe, czyli konto umożliwiające skorzystanie z kredytu obrotowego, pozwala przedsiębiorcy korzystać ze środków finansowych banku do wysokości ustalonego limitu. Atutem konta obrotowego jest to, że klient ponosi koszty odsetkowe dopiero od momentu skorzystania z udostępnionego limitu kredytowego przez bank. Jeśli limit na koncie obrotowym nie jest wykorzystywany, klient ponosi tylko niską, roczną opłatę za gotowość banku do udzielenia kredytu.

Jeśli firma korzysta z kredytu obrotowego, musi liczyć się z ponoszeniem dodatkowo kosztów odsetek, naliczanych najczęściej według stałej stopy procentowej. Spłata limitu kredytowego odbywa się za każdym razem, kiedy na konto wpływają środki finansowe. Bank przed udostępnieniem klientowi limitu kredytowego bada jego zdolność kredytową na podstawie np. miesięcznych wpływów na konto z tytułu wykonywanej działalności gospodarczej.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ubezpieczenia
333,827 unikalne wizyty