19 February 2019

Nawigacja
Kredyt samochodowy dla firmy
Kredyt samochodowy dla firmyDecydując się na zakup samochodu, firmy stawiają najczęściej na leasing albo kredyt bankowy. Jeśli weźmiemy pod uwagę tę drugą opcję, warto dowiedzieć się, jakie są uniwersalne reguły ubiegania się o zobowiązanie tego rodzaju oraz jakie oferty przygotowały obecnie dla przedsiębiorstw banki.
 
Jak w każdym innym przypadku, tak również przy zakupie środka transportu dla firmy, bank będzie sprawdzał przede wszystkim historię kredytową. Zostanie więc dokonana bardzo dokładna ocena zdolności kredytowej, potwierdzająca możliwości spłaty kredytu wraz ze wszystkimi odsetkami w określonym w umowie terminie. Trzeba przygotować się, że skontrolowana zostanie poprawność oraz kompletność naszego wniosku kredytowego, jak również wszystkich załączonych do niego dokumentów.
 
Bardzo istotne jest dokładne wyznaczenie najważniejszych parametrów przyznawanego kredytu, które następnie zawarte zostaną w umowie kredytowej. Najważniejsze kwestie to oczywiście wysokość kwoty kredytu i doliczenie do tej sumy dodatkowych elementów, m.in. składki ubezpieczeniowej, termin spłaty i typ rat kredytowych. Zostaną również ustalone możliwości prawnego zabezpieczenia spłaty kredytu. Zabezpieczenie nie zawsze występuję w przypadku kredytów na samochód, ale z chwilą kiedy jest wymagane sam kredyt kosztuje mniej ze względu na korzystniejsze oprocentowanie. Zabezpieczeniem jest w tym przypadku zastaw rejestrowy oraz przewłaszczenie na zabezpieczenie (karta pojazdu pozostaje w rękach banku więc nie można go sprzedać). Dodatkowym zabezpieczaniem jest też cesja praw z polisy AC.
 
Jak się okazuje, znacznie łatwiej jest przedsiębiorcom zdobyć kredyt samochodowy w banku, w którym posiadają rachunek bieżący lub w przeszłości korzystali już z jego usług, wywiązując się oczywiście ze wszystkich zobowiązań. Warto zatem w pierwszej kolejności rozważyć oferty banku, z którym jesteśmy już związani. Należy jednak również prześledzić propozycje innych instytucji.
 
Kwestie formalne mogą zostać nieco uproszone, jednakże najczęściej jest to uzależnione od wysokości wkładu własnego kredytobiorcy. Firmy, które są w stanie samodzielnie sfinansować większą część planowanej inwestycji, mogą spodziewać się nieco krótszej ścieżki kredytowania w większości banków. Najczęściej wówczas niektóre dokumenty zastępowane są przez specjalne oświadczenia i skrócony jest nieco czas oczekiwania na decyzję.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ubezpieczenia
333,824 unikalne wizyty