19 February 2019

Nawigacja
Oszczędzanie i ochrona ubezpieczeniowa
EmeryturyCzy połączenie ochrony ubezpieczeniowej i oszczędzania to dobry pomysł? Niektórzy mówią, by nie łączyć tych dwóch rzeczy. Zobaczmy więc jak to wygląda w praktyce. Przyjmijmy osobę w wieku 35 lat, która z jednej strony chce oszczędzać środki na czas jak już nie będzie pracować zawodowo. Z drugiej strony ma ma rodzinę - jest w związku małżeńskim, ma dzieci i chce je chronić. Gdyby naszej przykładowej osobie coś się stało, żeby jej rodzina nie została nagle bez środków do życia.
Marzenia do spełnienia, czyli jaka pożyczka jest najlepsza
PożyczkiFakt, iż ludzie żyją marzeniami w ogóle nie powinien dziwić. Na rynku jest tyle różnego rodzaju pokus lub pasjonujemy się tyloma ciekawymi rzeczami, iż trudno jest utrzymać na wodzy własne marzenia. Trudności w ich spełnieniu zawsze mają związek z finansami, dlatego warto wiedzieć, że za pomocą pożyczki spełnić marzenie jest o wiele łatwiej i szybciej. Do wyboru mamy zatem marzyć tak długo aż osobiście uzbieramy potrzebne środki lub przeanalizowanie ofert atrakcyjnych pożyczek, których w bankach tudzież innych punktach udzielających kredytów nie brakuje.
Co warto wiedzieć o koncie obrotowym?
Co warto wiedzieć o koncie obrotowym?Pojęcie kredytu obrotowego jest doskonale znane firmom korzystającym z oferty kredytowej banków. Kredyt tego rodzaju pozwala przede wszystkim na regulowanie bieżących zobowiązań finansowych przedsiębiorstwa. Na czym jednak polega konto obrotowe, które część banków oferuje swoim klientom?
OFE kontra ZUS: Pierwszego dnia deklarację złożyło 1,6 tys. osób
EmeryturyPolacy nie rzucili się na możliwość wyboru. Dowiedzieliśmy się, ile osób złożyło wczoraj deklarację pozostania w OFE.

Tylko wczoraj z możliwości złożenia deklaracji pozostania w OFE skorzystało 1600 osób, dowiedział się dziennik.pl. Czas na podjęcie decyzji jest do końca lipca.
Decydować o tym, czy dalej oszczędzać w OFE, czy przekazywać całą przyszłą składkę do ZUS, można od 1 kwietnia.
Mamy 48 sekund na decyzję w sprawie OFE
EmeryturyOd dziś (1.04.2014) do końca lipca (31.07.2014) możemy decydować o przekazywaniu części naszych składek emerytalnych do OFE. Państwo dało nam cztery miesiące na podjęcie decyzji. Otwarte Fundusze Emerytalne mają 16.709.180 członków (stan na koniec lutego 2014). Przez najbliższe cztery miesiące będziemy mieć 85 dni roboczych. ZUS dysponuje 43 oddziałami, 216 inspektoratami i 68 biurami terenowymi - w sumie 327 placówek. Łatwo licząc, gdyby wszyscy chcieli pozostać w OFE, to ZUS musiałby obsłużyć 196.578 osób dziennie, co daje 601 osób na placówkę dziennie, 75 osób na godzinę 1,25 osoby na minutę (48 sek. na osobę). To wszystko przy założeniu że osoby zadecydują idealnie równomiernie, dzisiaj 200 tys., jutro kolejne i tak dalej.

Oświadczenie o pozostaniu z częścią składki w OFE można składać również elektronicznie poprzez PUE. Ale profile elektroniczne w ZUS posiada zaledwie trochę ponad 0,5 miliona osób.

Zupełnie jak ze służbą zdrowia. Niby możemy iść do lekarza... ale "na ten rok już nie zapisujemy".
Analiza techniczna - podstawowe narzędzie gracza rynku walutowego
Analiza techniczna - podstawowe narzędzie gracza rynku walutowegoKażdy inwestor na giełdzie walutowej, który pragnie osiągnąć wymierne korzyści z handlu walutami, nie może pominąć w swoich działaniach analizy technicznej oraz wszystkich aspektów, które się z nią wiążą. Dlaczego ten rodzaj analizy jest tak istotny?
Kredyt samochodowy dla firmy
Kredyt samochodowy dla firmyDecydując się na zakup samochodu, firmy stawiają najczęściej na leasing albo kredyt bankowy. Jeśli weźmiemy pod uwagę tę drugą opcję, warto dowiedzieć się, jakie są uniwersalne reguły ubiegania się o zobowiązanie tego rodzaju oraz jakie oferty przygotowały obecnie dla przedsiębiorstw banki.
Alarmujące dane: ponad 60 proc. Polaków nie ma żadnych oszczędności
EmeryturyMocno niepokojące są inne dane. Znacznie ponad połowa Polaków nie ma żadnych oszczędności - wynika z badania, które zostało przygotowane przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce wraz z Instytutem Rozwoju Gospodarczego SGH. Badanie obejmuje I kwartał 2014 roku.
Fundusze obligacji - wzrosty, ale...
Fundusze obligacji - wzrosty, ale...Fundusze obligacji przestały być gorącą propozycją gwarantującą wysokie zyski przy wysokim poziomie bezpieczeństwa. Niemniej – nadal są propozycją wartą uwagi, generującą zyski powyżej inflacji.
Jak bezpiecznie ulokować oszczędności
Jak bezpiecznie ulokować oszczędnościKoniec roku to dobry czas, by podsumować swoje finanse. I zastanowić się, jak bezpiecznie ulokować oszczędności oraz po jakie rozwiązania sięgać, gdy nagle brakuje gotówki.

Sondaże pokazują, że ponad 60% dorosłych Polaków nie ma żadnych oszczędności, a z drugiej strony, że na każdego z nas przypada średnio więcej niż 10 tys. zł zabezpieczone w bankach. W parze z tymi danymi idą informacje o naszym zadłużeniu, które – jak się okazuje – z roku na rok wzrasta. Wniosek? Mamy w kraju i grupę osób troszczących się o swoją przyszłość, którzy oszczędzają, i dużo większą grupę dłużników.
Najtańsze pożyczki chwilówki
PożyczkiMinęły czasy, gdy z reklamami firm pożyczkowych można się było spotkać wyłącznie na latarniach i słupach ogłoszeniowych. Dziś wiele z nich walczy o uwagę potencjalnych pożyczkobiorców poprzez spoty telewizyjne, ważne miejsce zajął też internet. Globalna sieć pozwala nie tylko się zareklamować, ale także przeprowadzić przynajmniej część procedury związanej z udzieleniem pożyczki. Niektórzy pożyczkodawcy idą jeszcze dalej i pozwalają znanym sobie klientom składać wnioski SMS-em.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ubezpieczenia
333,814 unikalne wizyty